KAŞKA TARIM

 

Kaşka Tarım, modern tohumların insan sağlığına olumsuz etkilerine karşı başka bir tarım yönteminin mümkün olduğu fikrinden yola çıkılarak kurulmuştur. Firmamız bitki ve hayvan türlerinde geleneksel, ata tohumlarını üretmeyi ve işlemeyi ilke edinmiştir.

Markamız adını, MÖ 1000 ve daha evvelinde Kastamonu bölgesinde Hititlerle komşu olarak yaşamış olan Kaşka halkından almaktadır. Kaşka markasıyla tarihin sürekliliğine vurgu yaparak binlerce yıl önce üretilen ürünleri aynı topraklarda aynı yöntemlerle üretmenin bu sürekliliğe katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Kaşka Tarım, karma/döngüsel tarım esaslarını ana düstur olarak benimsemiştir. Çevre dostu bu yöntemle üretimde sıfır atık hedeflenmektedir. Bu yöntemle bitkisel ürünlerin gıda dışı tüm artıkları hayvanlar için yeme dönüştürülmekte, hayvanların gübresi ise tarlada organik gübre olarak kullanılmaktadır.

Kaşka Tarım, kendi topraklarında karma/döngüsel tarım yöntemiyle tarım yaparak elde ettiği ürünleri yine kendi fabrikasında modern makine-ekipman parkurunda hijyenik şartlarda mamül haline getirmektedir.

Müşterilerine tarladan sofraya anlayışı ile hizmet vermektedir.  

Kaşka Tarım olarak;

  • Genetiği değiştirilmemiş, unutulmaya yüz tutmuş yerli/atalık tohumlarımıza sahip çıkmak ve bu tohumları çoğaltarak hem ekonomiye kazandırmak hem de gelecek nesillere aktarmak,
  • Geleneksel tohumlarla ve yöntemlerle üretilen ürünleri modern metotlarla ve hijyenik şartlarda üretmek,
  • Siyez buğdayını anavatanında ihya etmek, doğaya ve canlılara saygılı, dengeli bir tarım-hayvancılık faaliyeti yürütmek,
  • Sağlıklı ve gerçek gıdaya ulaşmanın herkesin hakkı olduğu bilinci ile faaliyetlerimize devam etmek,

başlıca misyonumuzdur.

Güçlü bir toplum sağlıklı ve gerçek gıdalarla beslenerek hayat bulabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR