NEDEN KAŞKA TARIM

 

Günümüzde pek çok merdiven altı işletme ve bazı yerel üreticiler gerekli ve yeterli yatırımı yapmadan hijyenden uzak koşullarda hiçbir denetime tabi tutulmadan siyez üretimi yapmaktadır.

Bazı büyük markalar da siyez adı altında hibrit buğdayları çeşitli üretim hileleriyle işleyip paketlemekte ve siyez ürünü diye tüketiciye sunmaktadır.

Bu nedenlerle hem tüketicinin sağlığıyla oynanmakta hem de tüketicinin olumsuz bir deneyim yaşamasına neden olunarak ürünün toplumdaki imajı sarsılmaktadır.

Biz Kaşka Tarım olarak;

  • Fabrikamızda işlediğimiz ürünlerin büyük kısmını kendi tarlalarımızda yetiştirmekteyiz. Bunun yanında sözleşmeli çiftçilerimize siyez tohumu sağlamakta ve sadece sözleşmeli çiftçilerimizden siyez buğdayı satın almaktayız.
  • Kastamonu Ticaret Borsası’nın üyesiyiz. Gerek kendi yetiştirdiğimiz gerekse sözleşmeli çiftçilerimizden aldığımız ürünlerin tamamı Kastamonu Ticaret Borsası’na kayıtlı ve denetime açıktır.
  • Firmamız TR-37-K-006523 işletme kayıt numarası ile Gıda Üretim İzni, İSO 22000, İSO 9001, İSO 10002 ve Coğrafi İşaret kullanma belgelerine sahiptir
  • Geleneksel tohumlarla ve yöntemlerle üretilen ürünler tesisimizde modern metotlarla ve hijyenik şartlarda işlenip paketlenmektedir.
  • Tesisimiz hem resmi makamlarca hem de bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
  • Ürünlerimizin küf, pestisit ve besin değeri analizleri düzenli olarak yapılmaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR